м. Київ, вул. Резервна, 8 (Сім'ї Кульженків, 8)
RU
Меню
RU
м. Київ, вул. Резервна, 8 (Сім'ї Кульженків, 8)

Вибір тротуарної плитки

Базові критерії вибору тротуарної плитки — дизайн і проєкт благоустрою території. Слід врахувати дорожню поверхню, переважний вид транспорту, спосіб відведення осадових і талих вод, а також зовнішній вигляд та техніку вкладання (вручну або зі застосуванням механізмів).
Висота плитки зазвичай варіюється від 40 до 120 мм. Щоб вибрати найоптимальніший варіант, треба дотримуватися основних правил експлуатації.

40 мм — рух пішоходів і велосипедів
Продукція висотою 40 мм призначена для облаштування пішохідних і велосипедних зон.

 

60 мм — рух легкового транспорту масою до 3,5 т
Продукція висотою 60 мм призначена для облаштування ділянок, де передбачено рух легкового транспорту (за відповідного розрахунку та облаштування основи): тротуарів, автостоянок, майданчиків, площ, паркових і велодоріжок. 

 

   


80—100 мм — рух транспорту масою понад 3,5 т
Продукція висотою 80—100 мм підходить для облаштування територій з інтенсивним рухом легкового й вантажного транспорту (за відповідного розрахунку та облаштування основи): доріг, автобусних зупинок і станцій, автозаправних станцій та регулярних стоянок вантажного транспорту.
Для таких покриттів рекомендовано використовувати плитку зі зубцюватими, криволінійними боками: «Фалка», «Подвійна «Т» тощо. Особлива форма забезпечує надійне зчеплення між каменями, що дає змогу витримувати вплив від гальмівних навантажень й вивороту коліс під час маневрів. 

 

        

 

120 мм — рух спеціальної великовантажної техніки
Продукція висотою 120 мм призначена для облаштування ділянок з інтенсивним рухом важкого й надважкого транспорту (за відповідного розрахунку та облаштування основи): промислових зон, портів та аеропортів.


 

       
   

Щоб отримати докладну інформацію щодо вибору висоти плитки для конкретного проєкту з врахуванням максимальних статичних і динамічних навантажень, доцільніше звернутися до спеціалістів.*

Після визначення потрібної висоти бруківки й зонування ділянки можна переходити до вибору виду, кольору та схеми вкладання. Якщо немає чіткого бачення бажаного кінцевого результату, ландшафтний дизайнер компанії «Ковальська» радо допоможе з такими питаннями:

  • вибір продукції відповідно до технічних характеристик матеріалів;
  • підбір колірної гами відповідно до навколишніх елементів екстер’єру;
  • розроблення фрагментів укладання й обрахування потрібної кількості продукції;
  • розроблення дизайн-проєкту: плани розмірів, плани зонування за висотою фігурних елементів мощення, розроблення візерунків, плани прив’язування візерунків, фрагменти детальної розкладки плитки й специфікація за всіма найменуваннями.

*Якщо пошкодження елементів покриття виникло внаслідок перевищення допустимого навантаження для конкретної висоти плитки, підприємство-виробник відповідальності не несе.