Зворотній дзвінок

Графік роботы:

пн-пт 8:30 до 19:00

Адреса:

м. Київ, вул. Резервна, 8

/ Укладання та експлуатація

Укладання та експлуатація

Для тривалої експлуатації тротуарної плитки обов’язковою умовою є догляд за нею. За бруківкою доглядати досить просто – найчастіше достатньо просто змести з неї сміття, наприклад, опале листя, або помити бруківку струменем води під тиском. Проте в деяких випадках такої обробки недостатньо. Основні рекомендації у випадках, які найчастіше можуть виникати під час експлуатації бруківки, наступні:

Догляд за тротуарними виробами у літній період часу полягає у контролюванні наявності піску у швах між окремими елементами та періодичному їх промиванню водою і чищенні полімерними щітками. Рекомендується дану роботу проводити мінімально 2 рази на рік у міжсезонний період.

Основним доглядом за бруківкою в зимовий період є прибирання снігового покриву з її поверхні після кожного його випадання. Своєчасне чищення запобігає обледенінню. Для прибирання снігу рекомендується використовувати лише щадні інструменти: мітли, лопати з дерева та пластику, скребки (неметалеві). Льодяну кірку доцільно посипати природними матеріалами, такими як пісок, тирса, гранули пемзи та туфу. При використанні гранітного відсіву слід пам’ятати, що він буде більше діяти як абразивний матеріал. До спецтехніки можна віднести сніговбиральну техніку, обладнану «лопатою» та гумовим скребком по нижньому її контуру. 

Заборонено використовувати засоби з металевими гострими краями та наконечниками, реагенти на кшталт солі (на основі NaCl), котрі не призначені для очищення снігу і льоду з поверхні бруківки, що в свою чергу приводять до поступового руйнування верхнього шару покриття.

Типи забруднень і пошкоджень, котрі можуть виникнути під час експлуатації плитки або бетонних стінових виробів:

Тріщини, сколювання граней виникають при недотриманні технології укладання або через присутність абразивних матеріалів, наприклад: щебінь, гравій на проїжджій частині. Рекомендується пошкоджені елементи замінити або ліквідувати тріщини шляхом склеювання полімерними та колоїдноцементними клеями. Під час склеювання — дотримуватися інструкції виробника.

Мох і лишайники. Дана проблема виникає у разі експлуатації тротуарних та стінових виробів у вологих умовах або недостатньому дренажі і куті нахилу елементів мощення в бік водовідвідних споруд. Очищається механічним способом за допомогою неметалевих щіток та струменем води під тиском. Для запобігання подальшого їх утворення доцільно обробити поверхню вібропресованих виробів гербіцидними засобами згідно рекомендацій виробника.

Іржа утворюється при контакті поверхні бетонних виробів з металевими елементами, на яких відбувається корозія. Видаляється за допомогою гарячої води, щітки (неметалевої) та миючого засобу. Допускається використовувати спеціально розроблені хімічні засоби у відповідності з інструкцією.

Плями від фарби, аерозольна фарба залишаються після випадкового або зумисного її попадання (графіті, рекламні оголошення). Видаляються механічним способом за допомогою щітки або спеціальних хімічних засобів, що не призведуть до псування фактурного шару фігурного елемента, та промивання миючими засобами.

Плями від кави, чаю, фруктів, шоколаду, газованих напоїв та вина видаляються шляхом витирання паперовими рушниками або ганчіркою. При легкому забрудненні допомагає газована мінеральна вода. Для видалення стійких забруднень поверхню очищають теплою водою із щіткою та миючими засобами.

Плями від нафтопродуктів (автомобільне мастило, дизельне паливо)нерідко можна побачити на стоянках та автозаправних станціях, зупинках громадського транспорту. Видаляються шляхом витирання забруднень паперовими рушниками або ганчіркою, посипанням піску або тирси. Ефективніше використовувати природні адсорбенти на кшталт крохмалю, тальку, соди або біоадсорбенту (наприклад, «Еколан»). Потім промивають водою з миючими засобами.