Зворотній дзвінок

Графік роботы:

пн-пт 8:30 до 19:00

Адреса:

м. Київ, вул. Резервна, 8

/ Корисна інформація

Догляд за вібропресованою продукцією

13.07.202013:06:14

Для тривалої експлуатації тротуарної плитки обов’язковою умовою є догляд за нею. За бруківкою доглядати досить просто – найчастіше достатньо просто змести з неї сміття, наприклад, опале листя, або помити бруківку струменем води під тиском. Проте в деяких випадках такої обробки недостатньо. Основні рекомендації у випадках, які найчастіше можуть виникати під час експлуатації бруківки, наступні:

Догляд_1.png Догляд за тротуарними виробами у літній період полягає у контролюванні наявності піску у швах між окремими елементами та періодичному їх промиванню водою і чищенні полімерними щітками. Рекомендується дану роботу проводити мінімально 2 рази на рік у міжсезонний період.

   Догляд_2.pngОсновним доглядом за бруківкою в зимовий період є прибирання снігового покриву з її поверхні після кожного його випадання. Своєчасне чищення запобігає обледенінню. Для прибирання снігу рекомендується використовувати лише щадні інструменти: мітли, лопати з дерева та пластику, скребки (неметалеві). Крижану кірку доцільно посипати природними матеріалами, такими як пісок, тирса, гранули пемзи та туфу. При використанні гранітного відсіву слід пам’ятати, що він буде більше діяти як абразивний матеріал. До спецтехніки можна віднести снігоприбиральну техніку, обладнану «лопатою» з гумовим скребком по нижньому контуру.

Догляд_3.pngЗаборонено використовувати засоби з металевими гострими краями та наконечниками, реагенти на кшталт солі (на основі NaCl), котрі не призначені для очищення снігу і криги з поверхні бруківки, що в свою чергу приводять до поступового руйнування верхнього шару покриття.

Типи забруднень і пошкоджень, які можуть виникнути під час експлуатації плитки або бетонних стінових виробів:

Догляд_4.pngТріщини, сколювання граней

виникають при недотриманні технології укладання або через присутність абразивних матеріалів, наприклад, щебінь чи гравій на проїжджій частині. Пошкоджені елементи рекомендуються замінити або ліквідувати тріщини шляхом склеювання полімерними та колоїдноцементними клеями. Під час склеювання – дотримуватися інструкції виробника.


Догляд_5.pngМох і лишайники
Дана проблема виникає у разі експлуатації тротуарних та стінових виробів у вологих умовах або недостатньому дренажі та куті нахилу елементів мощення в бік водовідвідних споруд. Очищується механічним способом за допомогою неметалевих щіток та струменем води під тиском. Для запобігання подальшого їх утворення доцільно обробити поверхню вібропресованих виробів гербіцидними засобами згідно рекомендацій виробника.

Догляд_6.pngІржа
утворюється при контакті поверхні бетонних виробів з металевими елементами, на яких відбувається корозія. Видаляється за допомогою гарячої води, щітки (неметалевої) та миючого засобу. Допускається використовувати спеціально розроблені хімічні засоби у відповідності з інструкцією.

Догляд_7.pngПлями від фарби та аерозольна фарба
залишаються після випадкового або зумисного попадання (графіті, рекламні оголошення). Видаляються механічним способом за допомого щітки або спеціальних хімічних засобів, що не призведуть до псування фактурного шару фігурного елемента та промивання миючими засобами.

Догляд_8.pngПлями від кави, чаю, фруктів, шоколаду, газованих напоїв та вина

видаляються шляхом витирання паперовими рушниками або ганчіркою. При легкому забрудненні допомагає газована мінеральна вода. Для видалення стійких забруднень поверхню очищають теплою водою зі щіткою та миючими засобами.


Догляд_9.pngПлями від нафтопродуктів (автомобільне мастило, дизельне паливо)

нерідко можна побачити на стоянках та автозаправних станціях, зупинках громадського транспорту. Видаляються шляхом витирання забруднень паперовими рушниками або ганчіркою, посипанням піску або тирси. Ефективніше використовувати природні адсорбенти на кшталт крохмалю, тальку, соди або біоадсорбенту (наприклад, «Еколан»). Потім промивають водою з миючими засобами.