Зворотній дзвінок

Графік роботы:

пн-пт 8:30 до 19:00

Адреса:

м. Київ, вул. Резервна, 8

/ Корисна інформація

Вибір тротуарної плитки

17.04.202011:49:09

Базовим критерієм вибору тротуарної плитки є дизайн та проект благоустрою території, тротуарного або дорожнього покриття, площі тощо. Вибір плитки визначається за видом дорожньої поверхні, переважаючим видом транспорту, способом відводу осадових і талих вод, а також залежно від зовнішнього вигляду і техніки укладання (вручну або з застосуванням механізмів). Товщина тротуарної плитки, як правило, варіює від 40 мм до 120 мм. Тому при виборі бруківки для влаштування будь-якого покриття необхідно дотримуватись основних правил та особливостей:


choice_40.jpg40 мм – Інтенсивність до 1000 пішоходів на день.

Продукція висотою 40 мм – призначена для влаштування пішохідних та велосипедних зон (наприклад: тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки).


choice_60.jpg60 мм – Рух легкового транспорту масою до 3,5 т.

Продукція висотою 60 мм – призначена для влаштування покриттів з менш інтенсивним рухом легкового транспорту, при відповідному розрахунку і устрою основи (наприклад: тротуари, автостоянки, майданчики, площі, паркові доріжки).


choice_80.jpg80–100 мм – Рух транспорту масою понад 3,5 т.

Продукція висотою 80–100 мм – призначена для влаштування покриттів з інтенсивним рухом легкого і важкого транспорту з великим навантаженням при відповідному розрахунку влаштування основи (наприклад: дороги та автомагістралі, автобусні зупинки та станції, автозаправні станції та регулярні стоянки вантажного транспорту). В таких покриттях повинна застосовуватися плитка з зубцюватими, криво лінійними профілями бокових площин (типу «Фалка», «Подвійне Т» і т. п.). Таким чином забезпечується зчеплення між окремими каменями, що протистоїть впливу горизонтальних зсувних зусиль від гальмівних навантажень автотранспорту.


choice_120.jpg120 мм – Рух спеціальної великовантажної техніки

Продукція висотою 120 мм призначена для влаштування покриттів з інтенсивним рухом важкого транспорту з великим навантаженням при відповідному розрахунку та облаштуванні основи (наприклад: промислові зони, доки, порти та аеропорти).


Після визначення необхідної товщини бруківки і зонування ділянки відповідно до планових навантажень на поверхню можна перейти до вибору виду плитки, кольору і схеми укладання.

Для отримання детальної інформації щодо вибору висоти плитки для конкретного проекту влаштування покриття, врахування максимальних статичних та динамічних навантажень, доцільніше звернутися до спеціалістів. У випадку, якщо пошкодження елементів покриття виникло внаслідок перевищення допустимого навантаження для конкретної висоти плитки, підприємство-виробник відповідальності не несе.