Зворотній дзвінок

Графік роботы:

пн-пт 8:30 до 19:00

Адреса:

м. Київ, вул. Резервна, 8

/ Корисна інформація

Висолоутворення

13.07.202013:31:21
На поверхні бетонних виробів може з’являтися білий наліт від вапняних сполук – «висол». Зміна забарвлення на поверхні є природним процесом, що викликаний кристалізацією водорозчинного вапна – основного компонента цементу (70% складу).
1.png

З атмосферними опадами волога проходить всередину виробу і розчиняє кальцієві сполуки.


2.png

При випаровуванні вологи (особливо протягом першого року експлуатації) водорозчинний гідроксид кальцію Ca(OH)2, під дією капілярних сил, переміщується до поверхні плитки.3.png

Внаслідок приєднання атмосферного вуглекислого газу відбувається карбонізація Ca(OH)2.


4.png

Це веде до утворення важкорозчинного карбонату кальцію СаСО3, який і формує відкладення білого кольору.


 5.pngВапняні висоли є тимчасовим явищем

і механізм їх зникнення полягає в наступному: Карбонат кальцію разом з водою поступово реагують з вуглекислим газом, що знаходиться у повітрі, отримуючи в результаті реакції гідрокарбонат кальцію (сіль). Розчинна сіль поступово вимивається водою з поверхні бетонних виробів. Тобто бруківка при періодичному зволоженні і промиванні поверхні на відкритому повітрі поступово звільняється від нальоту самостійно (при належній температурі).


Ризики утворення висолів

Властивість бетонної бруківки до висолоутворення залежить від водопроникності основи і опорного шару під нею для дренажу і відведення опадів в ґрунт. Якщо опорний шар і основа щільні і не мають достатньої водопроникності (бетон, гарцовка), то рівень висолоутворення різко зростає. Нажаль, на сьогодні не існує абсолютно ефективних методів боротьби з появою висолів, які можна було б використати в процесі виробництва бетонних виробів. Відповідно до стандарту ДСТУ EN 1338 (на основі європейського стандарту): «Висоли не завдають шкоди експлуатаційній придатності і не вважаються дефектами».


Як зменшити висоли?

Як правило, висоли зникають за нормальних природних умов, під впливом опадів та природного вивітрювання. Досліди і спостереження показали, що це не більше 2 років. Якщо висолами покриті великі площі, то можна скористатися спеціальними засобами на основі ортофосфорної кислоти невеликої концентрації:

1. Попередньо виконати очищення поверхні.
2. Кислоту нанести на пляму пульверизатором або щіткою і розтерти засіб круговими рухами щітки.
3. Через кілька хвилин на плитку нанести нейтралізатор (аміак або питна сода).
4. Промити плитку великою кількістю води